27 Haziran 2019 Perşembe
Son Haberler

‘Çocuklarımızın ölmesine izin vermeyin’

MERSİN – Çocukları açlık grevi ve ölüm orucunda olan tutuklu aileleri, yaptıkları eylemde, “Yeter! Ya bizi öldürün ya da çocuklarımızın ölmesine izin vermeyin” dedi. 

Çocukları açlık grevi ve ölüm orucunda olan tutuklu aileleri, Mersin’deki Barış Parkı’nda oturma eylemi yaptı.  Ailelere; Halkların Demokratik Partisi (HDP) Mersin Milletvekili Fatma Kurtulan ile parti yöneticileri, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP), Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) de destek verdi.
‘VİCDAN KALMADI’ 
Anneler, polisin “Yasal olmayan eylem yapıyorsunuz. Hakkınızda işlem yaparız” tehditlerine maruz kaldı. Çocukları için ağıtlar yakan anneler, polislere dönerek, “Yeter artık çocuklarımız ölüyor. Bu tecridin kaldırılması için bir şeyler yapın. Bu devlet için ‘en iyi Kürt ölü Kürt’ politikası bugün de sürüyor. Bu ülkede vicdan denilen bir şey kalmadı. Bu ülkede 3 bin insan ölmek üzere; ama kimsenin umurunda değil. Bizler, oruçlu halimizle bu sıcağın altında çocuklarımız ölmesin diye sokaklara çıkıyoruz. Yeter! Ya bizi öldürün ya da çocuklarımızın ölmesine izin vermeyin. Biz hiç kimsenin ölmesini istemiyoruz. Ne polis ne asker ne de gerilla cenazesinin gelmesini istiyoruz” dedi.
Anneler, alkış ve sloganlar eşliğinde HDP il binasına geçti.

Okumadan Geçme

Kaftancıoğlu’na sosyal medya davası

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, 6 yıl önce yaptığı bazı sosyal medya paylaşımları  AKP’nin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir