18 Haziran 2019 Salı
Son Haberler

Demirtaş’tan Batmanlılara mesaj

Yerel seçimlere yalnızca 15 gün kaldı. Seçim yaklaşırken liderler meydanlarda yurttaşlara sesleniyor, vaatlerini dile getiriyor, kimi tartışmalar yaşanıyor. Seçime doğru giderken günün öne çıkan gelişmelerini canlı sayfamızdan aktarıyoruz.


Demirtaş’tan Batmanlılara mesaj

HDP’nin önceki dönem eş genel başkanı Selahattin Demirtaş, tutuklu bulunduğu Edirne F Tipi Cezaevi’nden, partisi tarafından Batman Belediyesi Eş Başkan adayı gösterilen Songül Korkmaz ve Mehmet Demir’e destek için bir not kaleme aldı.

Demirtaş’ın Batman halkına selam göndererek başladığı notu şöyle:

“Batman halkımıza özlemlerimi, selam ve sevgilerimi yolluyorum. Kayyum politikalarına karşı tüm halkımızı 31 Mart’ta HDP’yi ve adaylarımız Mehmet Demir ve Songül Korkmaz arkadaşlarımızı desteklemeye çağırıyorum. Sizlere güvenim sonsuzdur, mutlaka kazanacağız. Serkeftin.”


10:05 | İmamoğlu: HDP’li seçmenle ortak bir dil yakalamışsak ne mutlu bana

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, Artı TV’de gazetecilerin sorularını yanıtladı.

HDP ile resmi bir ittifak yapılmasa bile örtülü bir işbirliği olup olamadığı ya da sandıkta bir işbirliği yapılıp yapılmayacağı sorusu üzerine İmamoğlu, “Bizim HDP ile bir işbirliğimiz yok. Ama biz HDP’li seçmenle ortak bir dil yakalamışsak ne mutlu bana. (HDP’nin aday çıkarmaması) Bu bizim işbirliğimiz değil HDP’nin kurumsal bir refleksi” diye konuştu.

Ekrem İmamoğlu, projelerini anlatırken ‘bir İstanbul ittifakı kurmak istiyorum’ da dedi:

“Ben istiyorum ki bütün partilerin seçmeninden oy alayım. İddia ediyorum bu şehri birleştirmek kutuplaştırmaktan daha kolay. Ben özgür irademle sürece talip oluyorum. Derdimiz bir kişiyi mutlu etmek değil. Mesela öyle bir park yapacaksınız ki o parkta herkes mutlu olacak. Çünkü hepimizin şehre gelişindeki nedeni eşitlenme… O bakımdan bizim yaratmak istediğimiz bir süreç bu.”


09:30 | HDP seçim bürosuna silahlı saldırı

Siirt’te, HDP’nin kent merkezinde bulunan seçim irtibat bürosuna kimliği belirsiz kişilerce ateş açıldı.

MA’nın haberine göre Güres Caddesi üzerinde bulunan HDP seçim irtibat bürosuna gece saat 11.00 sıralarında motosikletli kişiler tarafından 5 el silahla ateş edildi.

Saldırganlar, gerçekleştirdikleri saldırının ardından kayıplara karıştı.

Olay ile ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldığı belirtildi.


08:40 | ‘Partizan’ bayrakları hakkında toplatma kararı

Dersim’de, Devrimci Güç Birliği bileşenlerinden Partizan’ın yerel seçimler kapsamında kentte astığı “Partizan” yazılı bayrak ve afişleri hakkında, “Şiddet içeren amaçları meşru gösterdiği” gerekçesiyle toplatılma kararı verildi.

Karar, Tunceli Sulh Ceza Mahkemesi tarafından alındı.

Devrimci Güç Birliği’nin diğer bileşenleri ise şöyle: HDP, EMEP ve ESP.

Gazetekarınca

Okumadan Geçme

Outrageous Do My Java Assignment Tips

Whispered Do My Java Assignment Secrets The issue is that sometimes their choices do not …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir