26 Mayıs 2019 Pazar

İzmir Kadın Meclisi, açlık grevinde olan Leyla Güven ve tüm kadın tutuklular için balon uçurtma etkinliği yaptı.

İZMİR- İzmir Kadın Meclisi, açlık grevinde olan Leyla Güven ve tüm kadın tutuklular için balon uçurtma eylemi yaptı.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İzmir Kadın Meclisi, 115 gündür açlık grevinde olan Demokratik Toplum Kongresi (DTK) ve Hakkari Milletvekili Leyla Güven için balon uçurma etkinliği yaptı. Konak’ın Alsancak Semtinde Türkan Saylan Kültür Merkezi önünde bir araya gelen kadınlar, “Savaş değil barış istiyoruz”, “Leyla Güven onurumuzdur” sloganları attı.
BEYAZ BALONLAR GÖKYÜZÜNE BIRAKILDI 
Beyaz ve mor balonlar ellerinde taşıyan kadınlar adına kısa bir açıklama yapan Semra Uzunok, savaşa, kadın sömürüsüne karşı 8 Mart’ta alanlarında olacaklarını söyledi. 115 gündür açlık grevinde olan Leyla Güven ve tüm kadın tutuklular için barışı temsil eden beyaz balonlarını gökyüzüne bırakanların ifade ederek, “Leyla Güven şahsında tüm açlık grevindekiler yaşasın diyoruz. Yaşamın kurusu kadınlar olarak kimse ölmesin, toplumun tüm renkleriyle özgürce birlikte yaşamak istediğimizi bir kez daha ifade etmek istiyoruz” dedi.
Kadınlar zılgıt ve sloganlarıyla balonlarını gökyüzüne uçurttu.
MA

Okumadan Geçme

Dersim’deki oturma eylemi 18’inci gününde

DERSİM – Oturma eyleminin 18’inci gününde konuşan HDP Dersim Milletvekili Alican Önlü, Türkiye halklarının tecrit altında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir