20 Eylül 2019 Cuma

HDP’li Özgüneş, Şırnak’a taşınan hayali seçmenle ilgili Mecliste açıklama yaptı

HDP Şırnak Milletvekili Hasan Özgüneş, Şırnak’ta, itirazları sonucu, “göstermelik” seçmen kaydı iptalleri yapıldığını belirterek, “Ancak mesele 50, 60 kişilik mesele değildir. Binlere varan sayılardan bahsediyoruz.” dedi.

HDP Şırnak Milletvekili Hasan Özgüneş, Şırnak’ta, itirazları sonucu, “göstermelik” seçmen kaydı iptalleri yapıldığını belirterek, “Ancak mesele 50, 60 kişilik mesele değildir. Binlere varan sayılardan bahsediyoruz.” dedi.  Özgüneş, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, AK PARTİ ve MHP ortaklığının “seçimlere ilişkin hukuksuzluk ve entrikalar” ortaya koyduğunu öne sürdü.

Şırnak’ta seçmen sayısı üzerinde usulsüzlükler yapıldığını iddia eden Özgüneş, asker ve polislerin kayıt ettirilerek “seçmen taşıması” yapıldığını belirtti. Bu seçimin gerçek anlamda bir seçim olmayacağını savunan Özgüneş, “Bu uygulamalar, özellikle Kürt halkının çoğunlukta yaşadığı illerde, ilçe ve beldelerde, gayrimeşru ama meşruymuş gibi gösterilerek ikinci bir kayyum ataması olacaktır. Bunu, halkımız kesinlikle kabul etmeyecektir.” diye konuştu.

Açık belge sunmalarına rağmen, bu itirazlarının dikkate alınmadığını öne süren Özgüneş, “Şırnak’ta, itirazlarımız sonucu, kılıf uydurmak için, göstermelik olarak seçmen kaydı iptalleri yapıldı. Ancak mesele 50, 60 kişilik mesele değildir. Binlere varan sayılardan bahsediyoruz.” dedi.

Okumadan Geçme

Getting the Best What Is an Overtone in Physics

The Basic Facts of What Is an Overtone in Physics Chords may be played. In …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir