20 Eylül 2019 Cuma

‘Adalet mücadelelerini birleştirmek için buluşuyoruz’

Suruç ve Ankara katliamında yaşamını yitiren ailelerin, gerçekleştireceği ‘vazgeçmiyoruz’ adalet buluşması için basın toplantısı düzenledi. Açıklamada “Tek tek sürdürülen adalet mücadelesini birleştirmek için buluşuyoruz” denildi.

Suruç ve Ankara katliamında yaşamını yitirenlerin aileleri, 10 Şubat’ta gerçekleştireceği ‘Adalet Buluşması’na ilişkin İHD İstanbul Şube binasında basın toplantısı düzenledi.

“Katliam siyasetine karşı adalet arayışımızdan vazgeçmiyoruz” pankartının açıldığı açıklamaya İsviçre Delegesi Annick Marmy de katıldı.

‘SÜRDÜRÜLEN ADALET MÜCADELELERİNİ BİRLEŞTİRECEĞİZ’

Etkinlik komisyonu adına söz alan Emrah Topaloğlu, bugüne kadar IŞİD’in gerçekleştirdiği katliamlar için süregelen adalet mücadelesini bir arada toplamak amaçlı bu etkinliğinin gerçekleşeceğini söyledi. Reyhanlı’dan Reina’ya kadar sürdürülen adalet mücadelelerini birlikte daha güçlü bir adalet mücadelesine yükseltmeyi amaçladıklarını vurgulayan Topaloğlu etkinliğin içeriğine ilişkin şu bilgileri verdi: “Birinci oturumun adı ‘yaşadık’, ikinci oturumun ismi ise ‘gördük’, üçüncü oturum ise forum olacak. İlk oturumda katliama maruz kalanlar, aileleri söz alacak. İkincin oturumda bu sürece tanık etmiş insan hakları savunucuları, avukatlar, gazeteciler konuşacak ve üçüncü oturumda da forum olacak. Forumda adalet mücadelesini yürütürken hangi yol ve yöntemleri kullanacağız onu tartışacağız.”

Topaloğlu son olarak 12 Şubat’ta Urfa Silvan’da görülecek Suruç davasına çağrı yaparak, dava için pazartesi saat 13.00’da Kadıköy Evlendirme Dairesi’nin oradan aracın kalkacağını aktardı.

‘DUR’ DİYEBİLMEK İÇİN BULUŞUYORUZ

Suruç katliamında hayatını kaybeden Ezgi Sadet’in babası Ali Sadet ise şunları söyledi: “Bu coğrafyada katliamlar coğrafyası oldu, katliamlar ülkesi olduk. Bu vahşete karşı nasıl ‘dur’ diyebileceğimizi söylemek için bu pazar buluşacağız. Bu toplantı bu yüzden çok önemli. Olmayan bir hukukta hukuk mücadelesi vermeye çalışıyoruz. Katliamların yaşandığı bir ülkede hukukun işlemediği görüyoruz. Tüm halkı yanımızda görmek istiyoruz. Bu ülkede neler olduğu bizi ürkütüyor, bu buluşmanın en önemli nedenlerinden biri de hukuksuzlukların ortadan kalkması. 10 Şubat’ta yapacağımız ‘vazgeçmiyoruz’ buluşmamızda herkesi bekliyoruz.”

İHD İstanbul Başkanı Gülseren Yoleri, bu buluşmanın çok önemli bir buluşma ve çok fazla tanıklık edilmeyen bir buluşma olduğunu belirterek şunları kaydetti: “Biz tüm katliamlar için adalet talep eden bir insan hakları örgütü olarak bu tür buluşmalara maalesef çok tanıklık edemiyoruz. Bu bir buluşmanın ötesinde bir eylem planı var, bu aileler acılarını buluşturmasının ötesinde adaleti de buluşturmak istiyorlar. Adalet duygusu için biz de orada olacağız. Herkesi bu çabaya destek olmaya çağırıyoruz.”

Okumadan Geçme

Getting the Best What Is an Overtone in Physics

The Basic Facts of What Is an Overtone in Physics Chords may be played. In …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir