21 Ağustos 2019 Çarşamba

HDP’li vekiller Güven’in evine yürüdü, polis saldırdı

Süresiz dönüşümsüz açlık grevi eylemini evinde sürdüren HDP’li Leyla Güven’e destek olmak için evinin önüne gelen ve aralarında HDP’li milletvekillerinin de olduğu gruba polis müdahale etti.

PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerindeki tecridin kaldırılması talebiyle süresiz dönüşümsüz açlık grevi eylemini sürdüren DTK Eşbaşkanı ve Hakkari Milletvekili Leyla Güven’e Diyarbakır’daki evinin önünde kitlesel destek eylemleri de sürüyor.

Aralarında HDP milletvekilleri Rıdvan Turan, Tülay Hatimoğulları, Semra Güzel, Dersim Dağ, Musa Farisoğulları ile Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan Adyı Selçuk Mızraklı’nın da olduğu yüzlerce kişi Leyla Güven’in evine doğru yürüyüş gerçekleştirdi.  Yürüyüş sırasında vekiller düdük çalarak ses çıkardı.

EVİN ÖNÜNDE POLİS MÜDAHALESİ

Güven’in evinin önüne gelen kitle “Leyla Güven onurumuzdur” sloganları attı. Güven, kendisini desteklemeye gelenleri pencereden selamladı. Slogan atılmasıyla birlikte aralarında vekillerin de olduğu kitleye polis tazyikli suyla müdahale edince vekillerle polis arasında tartışma yaşandı.

EYLEME YURTTAŞLARDAN DESTEK

Müdahale sırasında çevredeki binalardan da yurttaşlar ses çıkararak eyleme destek verdi. Polis müdahalesinin ardından vekiller Güven’in evine gidip kapıda dayanışma dileklerini iletti.

Okumadan Geçme

The Advantages of Best College Essay Writers for Pay

Whatever They Told You About Best College Essay Writers for Pay Is Dead Wrong…And Here’s …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir