20 Eylül 2019 Cuma

Akşener: Iğdır’da HDP kazanmasın diye aday çıkarmayacağız

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, Iğdır ve Ahlat’ta aday çıkarmayacaklarını söyledi. AK Parti ve MHP’ye tek aday çıkarma çağrısı yapan Akşener, “İşte bekayla ilgili İYİ Parti’nin somut adımı” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Türkiye-Yunanistan Nüfus Mübadelesi Anlaşması’yla ilgili konferans öncesinde açıklamalarda bulundu.

‘HDP ile hiç ahbaplık yapmadım’

“HDP; CHP ve İYİ Parti’ye destek verecek” yorumlarına tepki gösteren Akşener, “Biz İYİ Parti’nin çekilmek istendiği çukura girmeyeceğiz. HDP ile ahbaplığı ben hiç yapmadım. Bizim partimizi HDP’den kimse bu zamana kadar ziyaret etmedi. Sonuç itibarıyla ne bizim HDP’ye ne onların bize böyle bir talebi oldu” dedi.

HABER – Akşener: HDP İzmir’de aday çıkarsa ne olur, çıkarmasa ne olur

“Bütün mesele AK Parti’nin İstanbul’u kaybetmemek için HDP oylarına talip olması. Bu yanlış bir şey değil. Ancak bir taraftan talep olduğunuz bir siyasi partiyi başkaları üzerinden şeytanlaştırırken diğer taraftan da oyuna talip olmak ve bir diğer taraftan diğer iktidar partisinin buna göz yumması en basit tanımıyla son derece ahlaksız bir tavırdır. Üç kere ‘çözüm süreci’, ‘demokratik açılım’ gibi işler yaptınız. ‘Akil adamlar’ koydunuz. Bütün bunları yapan İYİ Parti ve Meral Akşener değil”

‘Iğdır’da HDP ile yarışacak bu sistem, biz aday çıkarmayacağız’

Iğdır ve Ahlat’ta aday çıkarmayacaklarını söyleyen Meral Akşener, “Cumhur İttifakı’nın paydaşlarına sesleniyorum, oturun, anlaşın tek adaya düşürün. Bizim Iğdır’da 5 bin 500’e yakın oyumuz var. İşte bekayla ilgili İYİ Parti’nin somut adımı. Ahlat’ta MHP’den belediye başkanı seçilmiş daha sonra AK Parti’ye geçmiş Mümtaz Bey var. Orada da 745 oyumuz, aday çıkarmıyoruz ve Mümtaz Bey’in seçilmesine katkıda bulunmak istiyoruz. Cumhur İttifakı’nın paydaşları beka konusunda çok samimiyseler Iğdır ile ilgili tedbir almalılar” şeklinde konuştu.

“Mesela Diyarbakır’da ben 8 bin küsur oy aldım, şahsi oy. Parti oyumuz 23 bin küsur. Iğdır’da biz 5 bin küsur oy aldık. Parti de ben de. Iğdır’da onlar da 23 bin biri 23 bin küsur oy aldı. Iğdır’da hem AK Parti hem MHP ayrı aday çıkarttı. Madem Iğdır’da HDP ile yarışacak bu sistem, biz aday çıkarmayacağız Iğdır’da ama MHP adayını destekleyin diyemiyoruz korkudan çünkü Sayın Bahçeli reddeder. Ahlat’ta 745 oyumuz var. Ahlat’ta da çıkarmayacağız çünkü o 745 oy çok önemli. Stratejik olarak baktığımız alanları söylüyorum ama buna karşılık kendileri yapıp edip sonra bizim üzerimize bırakıyorlar. 8 bin küsur oy Diyarbakır’da bunun içinde devlette görev alanların oyu yok, sıradan insanların verdiği oy şahsıma ve benim için çok kıymetli. Bu iletişimi sürdürmeye de devam edeceğiz.”

Okumadan Geçme

Getting the Best What Is an Overtone in Physics

The Basic Facts of What Is an Overtone in Physics Chords may be played. In …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir