21 Şubat 2019 Perşembe
Son Haberler

Theresa May AB ile tekrar masaya oturmak istiyor

İngiltere Başbakanı Theresa May, İngiltere Parlamentosu tarafından reddedilen Brexit anlaşmasını Avrupa Birliği ile tekrar görüşmek için bugün Parlamento’dan destek arıyor.

Parlamento’da yapılacak Brexit oylaması öncesinde konuşan May, Brexit anlaşmasını milletvekillerinin onaylayacağı değişiklikleri yapabilmek için AB ile yeniden müzakere etmeden önce güçlü bir yetki ve destek istediğini söyledi.

Parlamento’da TSİ 20.00 civarında düzenlenmesi beklenen oturumda Theresa May’in B planı oylanacak. May’in A planı iki hafta önce reddedilmişti.

May, Parlamento’da ikinci bir referandum için çoğunluk bulunmadığını, kendisinin de anlaşmasız Brexit veya erken seçim istemediğini, bu yüzden kendi planının desteklenmesi gerektiğini söyledi.

May’e göre anlaşmasız Brexit’ten kaçınmanın iki yolu var: Brexit’ten vazgeçmek veya kendi planının kabul edilmesi. Muhalefet ise May’in anlaşmasının kabul edilemez olduğunu, AB ile bugüne kadar süren müzakerelerde bir ilerleme sağlanamadığını söyleyerek May’in kontrolü yitirdiğini söylüyor.

Theresa May’in planı, Avrupa Birliği’yle yeniden masaya oturarak anlaşmanın Parlamento’da en çok eleştirilen kısmı olan backstop’u değiştirmek üzerine.

Fakat Avrupa Birliği kaynakları mevcut anlaşmayı tekrar müzakere etmeyeceklerini söylüyor.

Okumadan Geçme

Soylu cinsel tacizde bulunan polisi savundu

ANKARA – İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yaptığı açıklamada, polisin cinsel tacizine sahip çıkarak, “‘Babası FETÖ’den ihraç, …

Bir Cevap Yazın