20 Eylül 2019 Cuma

İşte HDP’nin göstereceği eş başkan adaylarının listesi

HDP’nin 31 Mart yerel seçimlerinde bölgedeki 20 il ve bağlı ilçelerde göstereceği eşbaşkan adayları konusunda kararlaştırdığı son isimler belli oldu.  Buna göre Van Büyükşehir Belediyesi ile birlikte 3’ü il olmak üzere 41 merkezde doğrudan kadın kotası uygulanacak.

HDP’nin diğer Kürt siyasi partileriyle kurduğu ittifak doğrultusunda daha önce Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde Necla Tamriş ile birlikte eşbaşkan adayı olarak gösterdiği Ozan Kardaş’ın ismi yeni listede yer almadı.

Edinilen bilgilere göre, Ozan Kardaş’ın ortaya çıkan kimi sosyal medya paylaşımlarının parti tabanında yol açtığı rahatsızlık, ittifak kurulan diğer partilere aktarıldı. Kardaş konusunda iletilen bu rahatsızlık doğrultusunda ittifak partilerinden yanıt beklendiği, bu yanıt doğrultusunda adım atılacağı bilgisine ulaşıldı.

Yine açıklanan son listeye göre, HDP toplam 41 merkezde doğrudan kadın kotası uygulayacak. Kadın kotası uygulanacak olan bu merkezler arasında Van Büyükşehir Belediyesi ile Dersim ve Siirt belediyeleri de yer alıyor.

HDP’nin seçime katılıp, eşbaşkan adayı göstereceği il, ilçe ve beldeler şöyle:

VAN

Van Büyükşehir Belediyesi: Bedia Özgökçe Ertan – Mustafa Avcı

İpekyolu: Şehzade Kurt – Azim Yacan

Edremit: Gülcan Kaçmaz Sağyiğit – Seyfettin İtah

Özalp: Dilan Öğrenci – Yakup Almaç

Çaldıran: Leyla Aksak – Faruk Demir

Başkale: Şengül Polat – Erkan Acar

Gürpınar: Rojbin Akdağ- Kemal Güler

Gevaş: Melek Arapoğlu- Veysi Şeker

Çatak: Esra Babur – Murat Bozdemir 

Tuşba: Ayşe Minaz / Yılmaz Berki

Muradiye: Leyla Balkan /Yılmaz Şalan

Erciş: Yıldız Çetin / Mahmut Pala

Saray: Caziye Duman /Şahabettin Bilmez 

Bahçesaray: Gülistan Önver /Garip Aykut

MARDİN

Mardin Büyükşehir Belediyesi: Figen Altındağ /Ahmet TÜRK

Nusaybin: Semire Nergiz / Ferhat Kut

Kızıltepe: nülifer elik yılmaz / salih kuday

Derik: Mülkiye Esmez / Mehmet Şerif Kıran

Artuklu: Atiye Aydın/Nurettin Turgay

Midyat: Havva Balcı / Osman Demirci

Mazıdağı: Nalan Özaydın /İbrahim Çoko

Savur: Gülistan Öncü / Memet Yasin Kalkan

Ömerli: Türkan Bakır / Cuma Tuğay

KARS

Kars Merkez: Şevin Alaca / Ayhan Bilgen

Digor: Guljin Kaya / Mustafa Özyağcı

Kağızman: Çiğdem Özlü / Memet Alkan

Dağpınar(Pazarcık): Münevver Subaşı / Ebubekir Erkmen

Sarıkamış: Zeynep Çelik / Yaşar Aras

MUŞ

Muş Merkez: Sibel Genç / Sırrı Sakık 

Bulanık: Eylem Suruca / Adnan Topçu

Malazgirt: Münevver Ceylan / Erdal Çakar

Varto: Ülkü Karaaslan / Gıyasettin Aydemir

BATMAN

Batman Merkez İlçe: Songül Korkmaz / Sabri Özdemir

Hasankeyf: Zozan Şimşek /Mecit Tokdemir

Bekirhan: Gülistan Sönük / Fırat Karabulut

Kozluk: Nazime Avcı / Ayhan Eren

Beşiri: Felek Özbek / Mustafa Öztürk

İkiköprü: Hatice Taş / Osman Karabulut

Gercüş: Zeynep Aslan / Abdulkerim Kaya

Balpınar (Belde): Halime Aydın / Ejder Sarıgül

BİTLİS

Bitlis Merkez İlçe: Zekiye İlbasan / Faruk İşler

Tatvan: Serap Çakmak Genç / Habip Yeşiltepe

Hizan: Dilek Aslan / Erkan Çetin

Ahlat: Miyaser Güneş / Siracettin Günbay

Mutki: Belgin Korkmaz / İrfan Hülagü

Güroymak: Hikmet Taşdemir / Dilek Ozan

Ovakışla: Sarya Yılmaz / Şirin Yıldız

HAKKARİ

Hakkari Merkez İlçe: Seher Kadiroğlu Ataş / Cihan Kahraman

Gever: Remziye Yaşar / İrfan Sarı

Çukurca: Hevidar Ertunç / Ebubekir Kanat

Şemdinli: Felem Aker / Sami Beşer

Büyükçiftlik: Gülcan Ceylan / Emin Bulgan

Esendere: Semra Aktan / Mustafa Işık

AĞRI

Doğubeyazıt: Yıldız Acar / Cesim Çakçı

Patnos: Müşerref Geçer / Emrah Kılıç

Tutak: Selma Şahin / Baran Öztürk

Eleşgirt: Derya Oğul / Rıfat Yerlikaya

ARDAHAN

Göle: Nizamettin Öztürk

MALATYA

Arguvan: Seda Gültüten – İlhan Yıldız

ŞIRNAK

Şırnak Merkez: Nurcan Altürk /  Hişar Osal

Cizre: Berivan Kutlu / Mehmet Ziriğ

Silopi: Adalet Fidan / Süleyman Şavluk

İdil: Songül Erdem / Resul Sadak

Fındık Beldesi: Sevim İmre / Ahmet İmre

Uludere: Feride Yaman / Selahattin Ürün 

Beytüşşebap: Sabiha Akdağ / Cahit Özkan

Güçlükonak: Zilan Ecevit/ Mehmet Emin Kılıç

Kumçatı (Dergule): Zozan Aksu / Dursun Çakır

Sırtköyü: Asiye Arslan / Mehmet Ballicak

Balveren: Zahide Erk / Musa Sidar

Gürümlü (Besbin): Veli Karadeniz / Zeynep Unat

Kasrik: Ali Aktaş / Sosin Buğday

DİYARBAKIR

Diyarbakır Büyükşehir: Selçuk Mızraklı / Hülya Alökmen Uyanık

Sur: Filiz Buluttekin / Cemal Özdemir

Bağlar: Zübeyde Zümrüt / Zeyat Ceylan

Yenişehir: Belgin Diken / İbrahim Çiçek

Lice: Salime Zingil / Tarık Mercan

Silvan: Naşide Toprak / Abbas Hilmi Azizoğlu

Bismil: Gülşen Özer / Orhan Ayaz

Eğil: Gülistan Ensarioğlu / Mustafa Akkul

Kayapınar: Kezban Yılmaz /  Necati Pirinçioğlu 

Hazro: Gülistan Ekti / Ahmet Çevik

Kulp: Fatma Ay  / Mehmet Emin Ay 

Kocaköy: Rojda Nazlıer / Kasım Pervane

Çermik: Makbule Çakın / Muharrem Şahin

Dicle: Yasemin Üçer  /Felat Aygören

Ergani: Meryem Yıldız / Ahmet Kaya 

Hani: Nevin Oktay / Cemal Satı

BİNGÖL

Karlıova: Evin Özen / Özkan Bingöl

Genç: Şefika Doğan / Sadullah Ürkün

Solhan: Ayşe Kaya  / M. Sıdık Çeliker

ERZİNCAN

Çağlayan: Özlem Demir / Veli Pınar Çağlayan

IĞDIR

Iğdır Merkez: Eylem Çelik  / Yaşar Akkuş

Tuzluca: Ayşe Aras / Kemal Savaş

Halfeli (Belde): Semra Doğruyol / Hasan Sefa

ERZURUM

Erzurum Büyükşehir: Mehtap Arslan / Barış Kemaloğlu

Tekman: Yanes Çelik / Müzahit Karakuş

Hınıs: Nurcan Felekoğlu / Bedir Fırat

Karaçoban: Remziye Sönmez / Halit Oğun

URFA

Ceylanpınar: Narin Gezgör / M. Ali Kahraman

Halfeti: Emel Çiftyürek / Abdurahman Çiftçi

Hilvan: Sibel Sütpak / Bışar Tüysüz

Siverek: Emine Çetiner / Turan Tüysüz

Birecik: Fatma Korkmaz / Hakan Arıcı

ADIYAMAN

Kömür: Zilan Erbay  / Erkan Karataş

Bulam: Meral Çalışkan / Hüseyin Uzun

SİİRT

Kayabağlar (Belde): Netice Petek / Abdulkerim Polat

Ziyaret: Hevin Kınay / Hüsnü Sevimli

ELAZIĞ:

Karakoçan:  Serap Doğan Mutlu / Mahmut Ercan 

Sarıcan: Mihriban Tağtekin / Bekir Polat

KADIN KOTASI OLAN YERLER:

  • Van Büyükşehir belediyesi ile Edremit, Çaldıran, Gürpınar, Erciş ve Saray ilçeleri.

  • Siirt Merkez ile Eruh ilçesi ve Ziyaret Beldesi

  • Dersim Merkez

  • Diyarbakır’ın Sur, Yenişehir, Kayapınar, Kocaköy, Lice, Silvan ilçeleri

  • Mardin’in Kızıltepe, Nusaybin, Derik, Savur, Mazıdağı ilçeleri

  • Urfa’nın Suruç ilçesi

  • Ağrı’nın Doğubeyazıt ve Diyadin ilçeleri

  • Hakkari’nin Yüksekova ilçesi

  • Şırnak’ın Silopi, İdil ilçeleri ile Fındık, Balveren, Sırtköyü beldeleri

  • Batman’ın Beşiri, Gercüş ilçeleri ile Balpınar beldesi

  • Muş’un Malazgirt ve Varto ilçeleri

  • Kars’ın Kağızman ve Sarıkamış ilçeleri

  • Erzurum’un Hınıs ve Karayazı ilçeleri

  • Iğdır’ın Tuzluca ilçesi

  • Bitlis’in Ovakışla Beldesi

MA

Okumadan Geçme

Getting the Best What Is an Overtone in Physics

The Basic Facts of What Is an Overtone in Physics Chords may be played. In …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir