20 Eylül 2019 Cuma

CHP’li Eren Erdem yargılanmaya tepki olarak açlık grevine başlıyor

Kapanan Karşı Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve CHP eski Milletvekili Eren Erdem kendisi hakkında yürütülen yargılamaya tepki nedeniyle yarın açlık grevine başlıyor.

Silivri Cezaevi’nde bulunan CHP eski Milletvekili ve PM üyesi Eren Erdem kendisi hakkında yürütülen yargılamaya tepki nedeniyle yarın açlık grevine başlıyor. Halk TV’de Medya Mahallesi’ne konuk olan gazeteci Barış Yarkadaş, Erdem’in buzdolabını boşalttığını duyurdu.

Eren Erdem’e açlık grevinden vazgeçme çağrısı yapan Yarkadaş şunları söyledi: “Adına Adalet Orucu dediği bir oruca başlıyor. Buzdolabını dün boşaltmış. Boşalttıktan sonra da cezaevi yönetimine açlık grevi yapacağını söylemiş. Avukatları vazgeçirmeye çalışıyor. Eren Erdem dün bir mektup yollamış ve o mektupta ‘Ben haksız yere tutuluyorum cezaevinde ve hiç ilgimin olmadığı bir örgütten, FETÖ’den yargılanmak onurumu kırıyor. Bunu kaldıramıyorum ve bu haksızlığa karşı bir ‘Adalet Orucu’na başlıyorum’ diyor. Önce sıvı ile beslenme kararı almış. Bu konuda hem CHP’den hem de kamuoyundan bir duyarlılık bekliyor. Umarım CHP MYK üyeleri, belediye başkan adaylarını belirlemek için verdikleri cengaverce mücadeleyi Eren Erdem için de verirler.”

Okumadan Geçme

Getting the Best What Is an Overtone in Physics

The Basic Facts of What Is an Overtone in Physics Chords may be played. In …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir