23 Nisan 2019 Salı
Son Haberler

İstanbul’daki yeni havalimanında bir iş cinayeti daha

 İnşaat İş Sendikası, yarın açılışı yapılması beklenen 3’üncü Havalimanı’nda bir işçinin yaşamını yitirdiğini duyurdu. 

Yarın açılışı yapılması beklenen 3’üncü Havalimanı’nda bir işçinin yaşamını yitirdiği belirtildi. Cinayeti, İnşaat İş Sendikası twitter hesabı üzerinden duyurdu. Sendika, “Yarın şatafatlı bir törenle açılışı yapılacağı söylenen 3’üncü Havalimanı şantiyesindeki üretim baskısı bir arkadaşımızın daha canına mal oldu. Şantiyeden gelen haberi paylaşıyoruz. #KöleDeğiliz” paylaşımı yaptı.
Öte yandan, İnşaat İş Sendikası, dün akşam da 3’üncü Havalimanı şantiyesinde bir patlamanın meydana geldiğini paylaşmıştı. Pano odasının patladığını belirten işçiler, bu sırada 2 kişinin yaralandığını belirtti. Paylaşımda şu ifadelere yer verildi: “Dün gece saat 22.30 civarı otopark cp4 bölgesinde pano odası patladı. 2 yaralı var. Biri yoğun bakımda Alp Erdem firmasının personelleri yaralandı. Şef olan (Savaş) yoğun bakımda, diğerinin (Hakan) kolunda ve yüzünde yanma var. Tedavi ediliyor.”
BİR İŞÇİNİN CENAZESİ RÖGARDA BULUNMUŞTU
3’üncü Havalimanı’nın yapımına başlandığı günden bu yana yüzlerce işçi hayatını kaybetti. Geçtiğimiz günlerde kapağı açık rögarda bir işçinin cansız bedenine ulaşılmıştı. Temizlik görevlileri tarafından fark edilen işçinin cenazesi olduğu yerden çıkartılmış ve işçinin kimliği üzerinden çıkmamıştı.

Okumadan Geçme

Leyla Güven’in açlık grevinin 157. gününde İHD’den basın açıklaması

"Süresiz ve Dönüşüınsüz Açlık Grevi”nin 157. gününde İHD Hapishane Komisyonu tarafından basın açıklaması düzenlendi.

Bir Cevap Yazın