23 Nisan 2019 Salı
Son Haberler

Şirketlerin “vergi borçları silindi” iddiaları Meclis’e taşındı

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, sosyal medya hesaplarından paylaşılan bazı şirketlerin “vergi borçları silindiğine” dair iddiaları Meclis gündemine taşıdı.

Ninova News – HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, sosyal medya hesaplarından vergi borcu silinen şirketlerle ilgili paylaşılan listeleri ve AKP’ye yakın olduğu iddia edilen kişilerin bu şirketlerin yöneticisi olduğu iddialarını Meclis gündemine taşıdı.

İşte o şirketler:

Gergerlioğlu, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Fuat Oktay tarafından Anayasanın 98’ inci ve TBMM İçtüzüğünün 96’ncı ve 99’uncu maddeleri gereğince yazılı olarak cevaplandırılmasını istedi.

Gergerlioğlu’nun ilettiği sorular şunlar:

1- 13 Ağustos 2018 itibariyle vergi borcu olan şirket sayısı kaçtır?

2- 31 Temmuz 2018’ de sona eren vergi barışından kaç şirket yararlanmıştır? Vergi borcu olup vergi barışından şirketlerin yararlanmamasının sebepleri nelerdir?

3- Vergi borcu silinen şirketlerin olduğu iddiası doğru mudur? Bu şirketlerin borçlarının silinmesinin kriterleri nelerdir?

4- Vergi borcu silinen şirketlerin yöneticilerin AKP’ye yakın isimler olduğu iddiası doğru mudur? Bu iddia doğruysa konuyla ilgili soruşturma açılmış mıdır?

5- Son 10 yıl içerisinde vergi borçları sıfırlanan şirketlerin ve yöneticilerinin tam listesi nedir?

Okumadan Geçme

Leyla Güven’in açlık grevinin 157. gününde İHD’den basın açıklaması

"Süresiz ve Dönüşüınsüz Açlık Grevi”nin 157. gününde İHD Hapishane Komisyonu tarafından basın açıklaması düzenlendi.

Bir Cevap Yazın